Cześć! Fajnie, że tu jesteś.

Nazywam się Ania i działam w internecie już od 6 lat. Wieki temu zaczynałam od prowadzenia bloga lifestylowego, a teraz wracam na stare śmieci, jako kompletnie inna osoba.

Zajmuje się walką ze stygmatyzacją osób chorych i zaburzonych psychicznie. Dodatkowo jestem aktywistką i działam w tematach feminizmu, ciałopozytywności i praw człowieka.

Studiuję Sztukę Pisania, a literatura i pisarstwo artystyczne to moja wielka zajawka. Zawodowo zajmuję się copywritingiem i szeroko pojętym social media marketingiem.

Uwielbiam tworzyć historię, pisać i wchodzić w nowe role. Zazwyczaj piszę krótkie formy prozatorskie, które zamykam w zbiory opowiadań. Uwielbiam sztukę awangardową i eksperymenty literackie. W wolnych chwilach czytam biografie smutnych artystów, bo wcielać się w smutne rzeczy umiem najlepiej.

Co robię w internecie? Wszystko zaczęło się parę lat temu, kiedy z niemocy przestałam wychodzić z łóżka. Jakiś czas później usłyszałam diagnozę - depresja, która została ze mną przypięta jak łatka. Łącząc to wszystko z anoreksją bulimiczną, na którą chorowałam 7 lat, postanowiłam w trakcie terapii dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi i popularyzować dbanie o zdrowie psychiczne. Do tego doszły tematy polityczne, tematy związane z prawami człowieka i feminizm. Okazało się, że są ludzie, którzy chcą to czytać, więc zostałam na dłużej.

Określam się w paru słowach jako lewaczka, feministka i ciałopozytywna działaczka, która choruję na depresję i walczy ze stygmatyzacją osób chorych i zaburzonych psychicznie.

Brzmi przerażająco? Poczytaj moje teksty, tam to jest dopiero!

No i na koniec, mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze. Może się nawet polubimy i zostaniesz ze mną na dłużej! 🧡

MYŚLENIE

Nie chcę, żeby ktokolwiek szedł ślepo za moimi słowami. Zawsze powtarzam - myśl, myśl, myśl! Analizuj i sprawdzaj, nie przyjmuj jako pewnik.

PODWAŻANIE

Świat jest pełen fake newsów i sprzecznych informacji. Namawiam do podważania wszystkiego co widzimy lub słyszymy w celu weryfikacji.

DYSKUSJA

Uwielbiam dyskutować z ludźmi, którzy mają odmienne zdanie. Z ciekawością słucham argumentów i biorę do siebie to, co mnie przekonuje.

Beniszka